Przejdź do głównej zawartości

Industrialne wnętrzaAranżacja wnętrz w stylu industrialnym to wybór dla osób, które cenią sobie surowość, minimalizm i nietuzinkowe rozwiązania. Ten styl odwołuje się do estetyki przemysłowej, która na stałe wpisała się w krajobraz wielkich miast. Wpis ten poświęcony będzie temu, jak stworzyć wnętrze w stylu industrialnym.

Industrialne mieszkanie

Surowe materiały

Charakterystyczną cechą stylu industrialnego jest zastosowanie surowych materiałów. Do tego typu aranżacji pasują betonowe ściany, ceglane ściany, rury i kable. Wszystko, co przypomina o fabrykach, magazynach i halach produkcyjnych, będzie pasowało do stylu industrialnego.

Otwarta przestrzeń

Wnętrza w stylu industrialnym charakteryzują się przestrzenią, która nie jest zbyt mocno podzielona. Stąd popularność dużych okien, przeszklenia ścian i wyeksponowanych elementów konstrukcyjnych. W stylu industrialnym warto stawiać na przestronność i nieco surowy klimat.


Meble z metalu i drewna

Meble to istotny element aranżacji wnętrz w stylu industrialnym. Najlepiej wybierać meble z metalu i drewna, które będą się doskonale komponować z surowymi materiałami i dodatkami. Styl industrialny kojarzy się przede wszystkim z metalowymi regałami, szafkami i stołami. Warto także wybrać meble o prostej formie, które dodatkowo podkreślą charakter tego stylu.

Dodatki i dekoracje

W stylu industrialnym warto stawiać na dodatki i dekoracje, które będą nawiązywały do przemysłowej estetyki. Do takich dodatków zaliczyć można metalowe klatki, lampy z rur, betonowe donice i stare fabryczne maszyny. Wszystko, co wprowadza do wnętrza nieco przemysłowego klimatu, będzie pasować do stylu industrialnego.


Kolorystyka

Styl industrialny zwykle kojarzy się z surowymi, chłodnymi kolorami. Najczęściej wybiera się szarości, czerń i biel, ale można też wprowadzić do wnętrza mocne, wyraziste kolory. W takim przypadku warto jednak pamiętać o umiarze, aby kolor nie przesłonił charakteru wnętrza.

Jeśli chcesz stworzyć wnętrze w stylu industrialnym, warto też pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Lampa z rurą, odsłonięte żarówki i przewody, a także reflektory i lampy przemysłowe, to doskonałe rozwiązania dla tego stylu.

Podsumowanie

Aranżacja wnętrz w stylu industrialnym to wybór dla osób, które cenią sobie surowość i minimalizm, a jednocześnie chcą wprowadzić do swojego mieszkania odrobinę przemysłowego klimatu. Surowe materiały, meble z metalu i drewna, dodatki i dekoracje nawiązujące do estetyki przemysłowej oraz przestrzeń, która nie jest zbyt mocno podzielona, to główne cechy stylu industrialnego. 

Popularne posty z tego bloga

Jak wykorzystać oświetlenie w aranżacji wnętrz?

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz. Nie tylko pozwala na zapewnienie odpowiedniej ilości światła w pomieszczeniu, ale również wpływa na nastrój oraz klimat w danym miejscu. Warto zatem poświęcić trochę czasu na zaplanowanie oświetlenia w swoim domu i wykorzystać to, co najlepsze w aranżacji wnętrz. Planuj oświetlenie już na etapie projektowania Pierwszym krokiem w wykorzystaniu oświetlenia w aranżacji wnętrz jest jego zaplanowanie już na etapie projektowania wnętrza. Dzięki temu możemy zapewnić sobie optymalne warunki oświetleniowe, a także uniknąć problemów związanych z montażem lamp i kabelków. Wybierz odpowiednie rodzaje oświetlenia W aranżacji wnętrz możemy wykorzystać różne rodzaje oświetlenia, takie jak lampy sufitowe, kinkiety, lampki nocne, plafony czy reflektory. Każdy z tych rodzajów oświetlenia ma swoje zalety i w zależności od potrzeb możemy zdecydować się na jedną lub kilka opcji. Zwróć uwagę na kolor światła Kolor światła jest równie ważn

Jak urządzić przestrzeń pracy w domu?

Praca z domu stała się coraz bardziej popularna w ostatnim czasie. Wraz z rozwojem technologii, wiele osób decyduje się na pracę zdalną lub prowadzenie własnej firmy w domu. Jednak, aby praca w domu była skuteczna i produktywna, ważne jest odpowiednie urządzenie przestrzeni pracy. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak urządzić przestrzeń pracy w domu. Wybierz odpowiednie miejsce Wybór odpowiedniego miejsca do pracy jest bardzo ważny. Powinno to być miejsce, w którym czujesz się komfortowo i w którym możesz skupić się na swoich obowiązkach. Najlepiej, jeśli jest to osobne pomieszczenie, w którym możesz zamknąć drzwi i oddzielić się od reszty domu. Wybierz odpowiednie biurko i krzesło Biurko i krzesło to podstawowe elementy przestrzeni pracy. Biurko powinno być odpowiedniej wielkości i powierzchni, aby mieć miejsce na potrzebne rzeczy, takie jak laptop, dokumenty czy notes. Krzesło powinno być ergonomiczne, zapewniające wygodę i poprawne ułożenie ciała podczas pracy. Zapewnij odpo

Styl rustykalny - jak wprowadzić do wnętrza naturalny urok?

Styl rustic w domu Styl rustykalny to aranżacja wnętrz, która charakteryzuje się prostotą, naturalnymi materiałami oraz przytulnymi dodatkami. Jest to styl, który nawiązuje do tradycyjnego, wiejskiego wnętrza i idealnie pasuje do domów na wsi, ale również do mieszkań w mieście, które chcą odwołać się do piękna natury. Materiały Głównym elementem aranżacji w stylu rustykalnym są naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, czy cegła. Meble w tym stylu często są wykonane z drewna, niekiedy z malowanymi elementami, co nadaje im ciepłego charakteru. Warto postawić na prostotę i minimalizm, tak aby cała aranżacja była spójna i harmonijna. Dodatki Wnętrza w stylu rustykalnym wyróżniają się przytulnymi dodatkami, takimi jak miękkie i ciepłe tekstylia, np. pledy, poduszki czy narzuty. Warto postawić na rośliny, które wprowadzą do mieszkania naturalny element i dodadzą przytulności. Warto również pomyśleć o dodatkach, takich jak drewniane skrzynki, kosze czy wiklinowe kosze na kwiaty, które i